Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κορμος ψυγειου με πτι-μπερ


Recommended Posts

θα το κανω πρωτη φορα το συγκεκριμενο γλυκο

 

υλικά

 

1/2 βιταμ σοφτ

1 πακετο πτιμπερ παπαδοπουλου

3 κουταλιες σουπας κακαο

1 κουτι γαλα ζαχαρουχο

 

αυτη τη συνταγη βρηκα στο ιντερνετ

 

υπάρχει κάποιο μυστικο για τη συγκεκριμενη συνταγη?:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η δικια μου συνταγη λεει

1 βιταμ

2 πακετα πτιμπερ

1 ζαχαρουχο

8 κουταλιεσ της σουπας κακαο

λυωνεις πρωτο το βιταμ σε μπεν μαρι, μετα βαζεις το ζαχαρουχο και το κακαο. Τα ανακατευεις και ριχνεις το μειγμα πανω στα κομενα μπισκοτα. Εγω πολλες φορες το βαζω σε ταψακια αλουμινενια του κεικ γιατι με εκνευριζει το τιλιγμα. Ειναι πολυ ωραια συνταγη και χωρις αυγο, εγω την κανω χρονια

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου συνταγη λεει

1 βιταμ

2 πακετα πτιμπερ

1 ζαχαρουχο

8 κουταλιεσ της σουπας κακαο

λυωνεις πρωτο το βιταμ σε μπεν μαρι, μετα βαζεις το ζαχαρουχο και το κακαο. Τα ανακατευεις και ριχνεις το μειγμα πανω στα κομενα μπισκοτα. Εγω πολλες φορες το βαζω σε ταψακια αλουμινενια του κεικ γιατι με εκνευριζει το τιλιγμα. Ειναι πολυ ωραια συνταγη και χωρις αυγο, εγω την κανω χρονια

 

 

και εγω αυτην κανω περιπου.με ενα πακετο ομως. ποσες μεριδες περιπου βγαζεις; τη βαζεις σε ατομικα φορμακια; γι' αυτο ρωταω. αρκει το μειγμα για τα 2 πακετα μπισκοτα;

 

αχ εχω καιρο να κανω κορμο

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου συνταγη λεει

1 βιταμ

2 πακετα πτιμπερ

1 ζαχαρουχο

8 κουταλιεσ της σουπας κακαο

λυωνεις πρωτο το βιταμ σε μπεν μαρι, μετα βαζεις το ζαχαρουχο και το κακαο. Τα ανακατευεις και ριχνεις το μειγμα πανω στα κομενα μπισκοτα. Εγω πολλες φορες το βαζω σε ταψακια αλουμινενια του κεικ γιατι με εκνευριζει το τιλιγμα. Ειναι πολυ ωραια συνταγη και χωρις αυγο, εγω την κανω χρονια

 

σημερα την εκανα αλλα εβαλα λιγοτερες κουταλιες κακαο! απολαυστικοτατο το γλυκακι μιαμ μιαμ!

 

την επομενη φορα θ' ακολουθησω την ιδεα σου με τα ταψακια γιατι οντως το τυλιγμα ειναι εκνευριστικο!

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα τον εκανα και εγω.εβαλα ομως λιγοτερα πτι μπερ γιατι δεν ειχα αλλα.

 

τον εβαλα σε φορμα και περιμενω να ποαγωσει. λιγο που δοκιμασα εγινε πολυ ωραιος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ακομα δεν βαζω ξηροκαρπια για τον μκρο. το ινδοκαρυδο το τρωει, εινια πολυ ωραια ιδεα και πολυ νοστιμη:-P. μπορουμε να το βαζουμε και μεσα στο μειγμα και απο πανω για στολισμο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...