Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ Ή ΟΧΙ??? HELP !!


Recommended Posts

καλησπερα στην ομαδα εχω ξαναγραψει ομως για αλλα θεματα! Το τελευταιο διαστημα αποφασισαμε με τον συντροφο μου και εφοσον ειμαστε μαζι 3 σχεδον χρονια, μεσα στο φθινοπωρο, να προψωσησουμε την σχεση μας! για να μην σας πολυκουραζω θα γινει ενας μικρος αρραβωνας και σε σχετικα οχι μεγαλο χρονικα διαστημα, θα το προσωρησουμε και παραπερα! Μου δημιουργηθεκε ομως ενα προβληματισμος! Ενω στην αρχη ειπαμε και συμφωνησαμε οτι δεν θα μεινουμε κοντα σε γονεις, κανενος απ των δυο, εχει μερικες εβδομαδες ομως, που επεσε στο τραπεζι(και απο οτι ειδα προχωρησε αρκετα) το να μεινουμε πανω απο τους γονεις του, που υπαρχει ηδη ετοιμο σπιτι, 95 τετραγωνικων .το σπιτι της πεθερς μου, ειναι μονοκατοικια δυο οροφων, και ο επανω οροφος εχει την προοπτικη να γινει και ξεχωρο σπιτ. Και μου λεει ο συντροφος μου πως ετσι οπως ειναι τα πραγματα δεν μας παιρνει να κανουμε κατι εντελως καινουριο! οι γονεις μου μενουν και αυτοι στην ιδια πολυ, και σχετικα κοντα! Το θεμα ειναι οτι στην αρχη δεχτηκα! τον αγαπω παρα πολυ και ειμαι σιγουρη οτι ειναι ο ανθρωπος που θελω μαζι του να κανω οικογενεια! Αλλα ΜΗΠΩΣ εκανα λαθος που δεχτηκα να γινουν ετσι|? Φοβαμαι μηπως λιγο ανακατευτουν τα πραγματα με τα πεθερικα μου απο κατω! Ειναι πολυ καλοι ανθρωποι, ως τωρα δεν μου εχουνε δωσει αντιστοιχα δειγματα, (για την ωρα παντα , ετσι? ) αλλα παρολ αυτα φοβαμαι!!! το ειπα φυσικα στον συντροφο μου και ειπαμε πως εχουμε λιγο καιρο ακομα να το σκεφτουμεε!! Θα ηθελα μια δευτερη γνωμη σας παρακαλω κοριτσια της παρεας!! και συγωρεστε με εαν παροποιο θεμα υπαρχει ηδη, αλλα οσο εψαξα δεν βρηκα κατι αντιστοιχο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα πραγματα ειναι δυσκολα γενικως αν δεν εχετε σπιτι να μεινετε .....τοτε τα πραγματα λιγο πολυ ειναι μονοδρομος:rolleyes::rolleyes:δεν γνωριζω και τα οικονομικα σας αλλα σιγουρα απο το ν απληρωνεις ενοικιο ειναι σημαντικη βοηθεια....

Τωρα απο κει και περα και εγω τ ιδιο λεω μακρυα απο τους γονεις πεθερικα μου αν και εχω αριστες σχεσεις....

Αν ειναι ανθρωποι που δεν ανακατευονται και διακρητικοι δεν νομιζω να χεις προβλημα...το παν ειναι να υπαρχει σεβασμος και κατανοηση...και οχι ολη μερα πανω κατω να ειναι...εσυ τους ξερεις.....αν νομιζεις πως θα ειστε καλα πηγαινε τα πραγματα ειναι δυσκολα....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα το εκανα ακομα κ αν ηταν οι τελειοι ανθρωποι.δεν θα νιωσεις ανεξαρτητο ζευγαρι αν ξερουν ολοι τι κανετε ακομα κ αν δεν ανακατευονται.αποψη ομως θα εχουν απο μεσα τους!τι ωρα μπαινεις τι ωρα βγαινεις..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα εχω ξαναγραψει ομως για αλλα θεματα! Το τελευταιο διαστημα αποφασισαμε με τον συντροφο μου και εφοσον ειμαστε μαζι 3 σχεδον χρονια, μεσα στο φθινοπωρο, να προψωσησουμε την σχεση μας! για να μην σας πολυκουραζω θα γινει ενας μικρος αρραβωνας και σε σχετικα οχι μεγαλο χρονικα διαστημα, θα το προσωρησουμε και παραπερα! Μου δημιουργηθεκε ομως ενα προβληματισμος! Ενω στην αρχη ειπαμε και συμφωνησαμε οτι δεν θα μεινουμε κοντα σε γονεις, κανενος απ των δυο, εχει μερικες εβδομαδες ομως, που επεσε στο τραπεζι(και απο οτι ειδα προχωρησε αρκετα) το να μεινουμε πανω απο τους γονεις του, που υπαρχει ηδη ετοιμο σπιτι, 95 τετραγωνικων .το σπιτι της πεθερς μου, ειναι μονοκατοικια δυο οροφων, και ο επανω οροφος εχει την προοπτικη να γινει και ξεχωρο σπιτ. Και μου λεει ο συντροφος μου πως ετσι οπως ειναι τα πραγματα δεν μας παιρνει να κανουμε κατι εντελως καινουριο! οι γονεις μου μενουν και αυτοι στην ιδια πολυ, και σχετικα κοντα! Το θεμα ειναι οτι στην αρχη δεχτηκα! τον αγαπω παρα πολυ και ειμαι σιγουρη οτι ειναι ο ανθρωπος που θελω μαζι του να κανω οικογενεια! Αλλα ΜΗΠΩΣ εκανα λαθος που δεχτηκα να γινουν ετσι|? Φοβαμαι μηπως λιγο ανακατευτουν τα πραγματα με τα πεθερικα μου απο κατω! Ειναι πολυ καλοι ανθρωποι, ως τωρα δεν μου εχουνε δωσει αντιστοιχα δειγματα, (για την ωρα παντα , ετσι? ) αλλα παρολ αυτα φοβαμαι!!! το ειπα φυσικα στον συντροφο μου και ειπαμε πως εχουμε λιγο καιρο ακομα να το σκεφτουμεε!! Θα ηθελα μια δευτερη γνωμη σας παρακαλω κοριτσια της παρεας!! και συγωρεστε με εαν παροποιο θεμα υπαρχει ηδη, αλλα οσο εψαξα δεν βρηκα κατι αντιστοιχο .

 

 

Εαν οπως λες ειναι πολυ καλοι ανθρωποι δεν εχεις κανενα λογο να "χασεις" αυτο που σου προσφερεται. και δεν ειναι και καθολου ευκαταφρονητο εδω που τα λεμε. Ιδιοκτητο σπιτι 95 τμ....στις μερες μας...

Δεν ειναι ολα τα πεθερικα ιδια οπως και ολες οι νυφες φυσικα.

Αν κρατησεις απο την αρχη τις δεουσες αποστασεις και ευγενικα θεσεις καποια ορια δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβληματα. Ασε που οταν με το καλο θα εχετε παιδακια θα δεχτεις την πολυτιμη βοηθεια τους...Αυτη ειναι η αποψη μου. Ο συντροφος σου αλλωστε δεν σε πιεσε απο οτι καταλαβα. Πολυ καλο αυτο καταρχην.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

το "μακρυά κι αγαπημένοι" είναι μιά πολύ σοφή πρόταση. αν όμως υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, τότε.... καλή υπομονή. τουλάχιστον βάλε όρια, αφού συζητήσεις με το σύντροφό σου (έχω ακούσει για περιπτώσεις που τα πεθερικά έχουν κλειδιά του σπιτιού και μπαινοβγαίνουν κλπ).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εξαρτάται και από το τι άνθρωποι είναι αλλά και τι άνθρωπος είναι ο σύντροφος σου;Θα σε υποστηρίξει αν εσύ π.χ. έχεις ένα παράπονο από τους δικούς του ή θα σας καβαλήσουν;

 

Εγώ έμενα κοντά 3,5 χρόνια στο ίδιο σπίτι με τα πεθερικά και είχα τρελαθεί. Όταν είπαμε να μετακομίσουμε επιτέλους ούτε να ακούσω για να μείνουμε κοντά. Παρόλ'αυτά τέθηκε τελεσίγραφο από τη μεριά του άντρα μου ''ή έτσι ή χωρίζουμε'' (είναι μεγάλοι οι γονείς του με θέματα υγείας και τους έχει έγνοια) και έτσι βρέθηκαμε σε διπλοκατοικία πάνω κάτω (στο ενοίκιο). Τώρα πια μετά από 4 μήνες ακριβώς μπορώ με σιγουριά να σου πω πως είναι φανταστικά!Είναι πολύ διακριτικοί άνθρωποι, βοηθάνε ατελείωτα στα πάντα, είναι καλή παρέα και μαζί τρώμε μόνο Κυριακή μεσημέρι...Γενικά αν μου έλεγες ότι θα εξελίσσονταν τόσο καλά τα πράγματα δεν θα σε πίστευα αλλά τώρα έχω αναθεωρήσει πλήρως!

 

Εγώ λέω να το δοκιμάσεις και βλέπεις...Αν δεν καταφέρετε να τα βρείτε, βλέπετε τότε τι θα κάνετε...Αλλά είναι κρίμα να απορρίψεις μια κατάσταση που δεν έχεις βιώσει...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη απ οτι κατάλαβα το σπίτι υπάρχει. Δεν ξέρω βέβαια πως είναι τα οικονομικά σας αλλά προσωπικά θα πήγαινα να ζήσω εξ αρχης στο δικό μας σπίτι ωστε να γλιτώσω το ενοίκιο που είναι ένα μεγάλο έξοδο κ δεν είναι κ για περιφρόνηση. Μου φαίνεται πολύ ελιτίστικο να έχεις δικό σου σπίτι κ να πας να νοικιάσεις. Σε ότι αφορά τα πεθερικά απ ότι λες δεν έχεις ιδιαίτερο θεμα. Μην δαιμονοποιούμε πάντως τα πεθερικά γενικώς. Σιγουρα δε χρειάζονται πολλά πολλά αλλά αν σκεφτείς μακροπρόθεσμα εφοσον είναι νορμαλ άνθρωποι το οτι μένετε κοντα παρτο σαν πλεονέκτημα, να σε βοηθήσουν με τα παιδια κτλ. Τώρα βέβαια αυτή είναι η δίκη μου αντίληψη κ λογική.

I M NEVER WRONG.. ONCE I THOUGHT I WAS..

BUT I WAS WRONG..!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακι......με το που διάβασα το μηνυμα σου....σοκαριστηκα....η δική μου άποψη (ως παθουσα) ειναι μακρια και αγαπημενοι. Και εμεις μένουμε πάνω απο την πεθερα σε οικογενειακη πολυκατοικια και με όλα τα αδέρφια του άντρα μου....

 

TRAGIC.......

 

Ηδη μένουμε 5 χρονια.....τα χειροτερα της ζωης μου.....νοιωθω οτι πιαζω στο BIG BROTHER ... μας ελεγχουν συνεχεια....μας καταπιεζουν...ενοχλουν....και δεν μπορουμε να πουμε και τιποτα...γιατι δεν καταλαβαινουν.

 

Βεβαια η αληθεια ειναι πως εχω ακουσει και καλες περιπτωσεις ...που τα πηγαιναν καλα...και βοηθουσαν και με τα παδια και ήταν και διακτριτικοι....

 

Ολα αυτα με εμας δεν εχουν καμια σχεση.....παντα συμβουλευω να μην το κανει κανεις αυτο...και οι καλυτεροι ανθρωποι του κοσμου να ειναι δεν υπαρχει περιπτωση να μην γινει εστω και το παραμικρο.

 

Αλλωστε τον αντρουλη σου θες να παντρευτεις και να μεινεις εκει.....θα παντρευτεις και ολο το σοι.....

 

Δυστυχως εγω περναω παρα πολυ δυσκολα.....και ειναι το ονειρο της ζωης μου πλεον ....να τους εκδικηθω και ολα οσα εχω περασει ...μετακομιζοντας....

 

Εχε χαρη που τον λατρευω αλλα....δεν αντεχωωωωω αλλοοοοοο !!!!

 

Σκεψου το πολυ καλα....

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις κοριτσια! Το σαββατοκυριακο που ειμασταν στους κουμπαρους μασ( που θα μας παντρεψουν) το ιδιο μου ειπε και η κοπελα! Οτι η ανεση δεν θα ειναι η ιδια, ειναι το μονο σιγουρο! ακομα και να μην ανακατευεται και να μην πηγαινοερχεται, δουτε στο ιδιο μας το σπιτι θα εχουμε ιδια ανεση ! Αχ δεν ξερω προβληματιστηκα πολυ !Ενω στην αρχη ημουν χαρουμενη και θετικη, οσο περνανε οι μερες, οι βδομαδες , εχω καποιους ενδιασμους! Πιστευω πως μια πεθερα βλεπω καπως διαφορετικα την κοπελα οταν ειναι απλα η σχεση του γιου της, και διαφορετικα οταν γινει γυναικα του! Πραγματικα νομιζω τα υπερ και τα κατα ισοδυναμουν! Η βασικη λυση σιγουρα θε πρεπει να ερθει απο μενα και τον συντροφο μου, απλα ηθελα τις γνωμες σας κοριτσια!:)

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα κλειδιά είμαι κάθετη!Εμάς έχουν ένα ζευγάρι που επιτρέπεται να χρησιμοποιηθεί μόνο αν χάσουμε εμείς τα δικά μας...Το έχουν σεβαστεί απόλυτα, δεν ανεβαίνουν ποτέ χωρίς λόγο και αυτό με μεγάλη συστολή...Τι να σου λέω, έχω εντυπωσιαστεί με τους ανθρώπους....Τώρα πλέον έχω θέσει εγώ βέτο:δεν τους αποχωρίζομαι!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσο για τα ορια κοριτσια που λέτε......ειχα βαλει και εγω αλλα μιλαμε για τρελη καταπάτηση όλων......και εγω παντα χαμογελαστη και ευγενικη....ασχετα αν μεσα μου βραζω και κλαιω και νοιθω απιστευτα καταπιεσμενη.

 

Συμφωνω απολυτα ότι δεν ειναι ολες οι πεθερες το ιδιο αλλα...........

 

Ασε που αμα πας......δυσκολα φευγεις !!!!!!

 

Και ηρθε και αυτη η ....κριση και το ονειρο παει μακρια.....

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακι......με το που διάβασα το μηνυμα σου....σοκαριστηκα....η δική μου άποψη (ως παθουσα) ειναι μακρια και αγαπημενοι. Και εμεις μένουμε πάνω απο την πεθερα σε οικογενειακη πολυκατοικια και με όλα τα αδέρφια του άντρα μου....

 

TRAGIC.......

 

Ηδη μένουμε 5 χρονια.....τα χειροτερα της ζωης μου.....νοιωθω οτι πιαζω στο BIG BROTHER ... μας ελεγχουν συνεχεια....μας καταπιεζουν...ενοχλουν....και δεν μπορουμε να πουμε και τιποτα...γιατι δεν καταλαβαινουν.

 

Βεβαια η αληθεια ειναι πως εχω ακουσει και καλες περιπτωσεις ...που τα πηγαιναν καλα...και βοηθουσαν και με τα παδια και ήταν και διακτριτικοι....

 

Ολα αυτα με εμας δεν εχουν καμια σχεση.....παντα συμβουλευω να μην το κανει κανεις αυτο...και οι καλυτεροι ανθρωποι του κοσμου να ειναι δεν υπαρχει περιπτωση να μην γινει εστω και το παραμικρο.

 

Αλλωστε τον αντρουλη σου θες να παντρευτεις και να μεινεις εκει.....θα παντρευτεις και ολο το σοι.....

 

Δυστυχως εγω περναω παρα πολυ δυσκολα.....και ειναι το ονειρο της ζωης μου πλεον ....να τους εκδικηθω και ολα οσα εχω περασει ...μετακομιζοντας....

 

Εχε χαρη που τον λατρευω αλλα....δεν αντεχωωωωω αλλοοοοοο !!!!

 

Σκεψου το πολυ καλα....

 

Kardoulini σε ευχαριστω για τον χρονο σου! αυτα που λες και εσυ φοβαμαι και γω! εγω θελω να τα εχω καλα μαζι τους , να εχω καλες σχεσεις, αλλα απο την αλλη φοβαμαι αυτο, ! οτι θα παντρευτω και το σοι μαζι! ο αδερφος του ο ενας ειναι ηδη παντρεμενος και μενει εκτος πολης, δεν θα εχω αλλους απο την οικογενεια στο κεφαλι μου εν μερη, αλλα το και παλι εχω ενδιασμους! Ο συντροφος μου μου λεει, σκεψου τις ευκολιες, π θα αφηνεις το παιδι να πηγαινεις με τις φιλες σου, να κανεις τις δουλειες σου, σκεψου τα εξοδα που να ειναι μοιρασμενα!!! αχ πολυ θα μπλεχτουμε μου φαινεται!! αν ειχα την επιλογη να το κανω, θα προτιμουσα κοντα στην μανα μου, και φυσικα του το ειπα! Αυτα που μου εγραψες kardoulini ειναι οτι δεν θελουμε οι περισσοτερες γυναικες νομιζω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου άμα κλείσει η πόρτα του σπιτιού σου έχεις όλη την άνεση του κόσμου. Τα ίδια σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά τελικά ξεχνάμε πως π.χ. έχουμε και γείτονες οπότε όπως και να έχει γυμνή δεν κυκλοφορείς με ανοιχτά παράθυρα ας πούμε...

 

Παίζει ρόλο και τι σχέση έχει ο άντρας σου μαζί τους, αν είχε ωραία παιδικά χρόνια, αν τον καταλαβαίνουν, αν τον σέβονται, αν συννενοούνται...

 

Ας πούμε εγώ δεν θα έμενα ποτέ πάνω κάτω με τη δική μου μαμά, καλή χρυσή αλλά επεμβαίνει στα πάντα...Δεν μπορούμε να τα βρούμε στα βασικά, όχι να την έχουμε και όλη μέρα πάνω από το κεφάλι μας...Την καλώ όμως κάθε Κυριακή και τρώμε όλοι μαζί...Μέχρι εκεί!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλίνι πολύ λυπάμαι, γιατί έχω περάσει από εκεί και ξέρω πως νιώθεις...Ίσως αν άρχιζες να βλέπεις εσύ αλλιώς τα πράγματα...Δηλαδή ό,τι και να σου κάνουν εσύ θα το ξεχνάς αμέσως...Μην το αναπαράγεις, μην το λες σε κανέναν, θα το αφήνεις να σε προσπερνάει...Μην δίνεις βαρύτητα...Και μπορεί να μην έχεις τη δυνατότητα να φύγεις λόγω κρίσης, μπορείς όμως να κανονίζεις τέλειες διακοπές και να νιώθεις τότε πολύ πολύ όμορφα!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη απ οτι κατάλαβα το σπίτι υπάρχει. Δεν ξέρω βέβαια πως είναι τα οικονομικά σας αλλά προσωπικά θα πήγαινα να ζήσω εξ αρχης στο δικό μας σπίτι ωστε να γλιτώσω το ενοίκιο που είναι ένα μεγάλο έξοδο κ δεν είναι κ για περιφρόνηση. Μου φαίνεται πολύ ελιτίστικο να έχεις δικό σου σπίτι κ να πας να νοικιάσεις. Σε ότι αφορά τα πεθερικά απ ότι λες δεν έχεις ιδιαίτερο θεμα. Μην δαιμονοποιούμε πάντως τα πεθερικά γενικώς. Σιγουρα δε χρειάζονται πολλά πολλά αλλά αν σκεφτείς μακροπρόθεσμα εφοσον είναι νορμαλ άνθρωποι το οτι μένετε κοντα παρτο σαν πλεονέκτημα, να σε βοηθήσουν με τα παιδια κτλ. Τώρα βέβαια αυτή είναι η δίκη μου αντίληψη κ λογική.

 

ΕΛΕΝ@ ευχαριστω για τον χρονο σου. σπιτι ναι, υπαρχει και αρκετα μεγαλο διοτι δεν ειναι στο κεντρο της πολης, και υπαρχει ανεση ! υπαρχει απλα στην μεση η ανακαταταξη του χωρου , κουφωματων κτλ! Ο συντροφος μου μου λεει πως οτι οτι θαρρος δωσεις απο την αρχη, θα μας φερθουν αντιστοιχα! οχι πως και τους δικους μου τους γονεις τους βγαζω εξω απο το χορο, ετσι? τα πεθερικα ειναι πεθερικα ειτε απο την μια πλευρα ειτε απο την αλλη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εαν οπως λες ειναι πολυ καλοι ανθρωποι δεν εχεις κανενα λογο να "χασεις" αυτο που σου προσφερεται. και δεν ειναι και καθολου ευκαταφρονητο εδω που τα λεμε. Ιδιοκτητο σπιτι 95 τμ....στις μερες μας...

Δεν ειναι ολα τα πεθερικα ιδια οπως και ολες οι νυφες φυσικα.

Αν κρατησεις απο την αρχη τις δεουσες αποστασεις και ευγενικα θεσεις καποια ορια δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβληματα. Ασε που οταν με το καλο θα εχετε παιδακια θα δεχτεις την πολυτιμη βοηθεια τους...Αυτη ειναι η αποψη μου. Ο συντροφος σου αλλωστε δεν σε πιεσε απο οτι καταλαβα. Πολυ καλο αυτο καταρχην.

 

Matilda μου ναι δεν με πιεσε ν μερη, αλλα πραλοαυτα μου εχει αναφερει οτι δεν υπαρχει αλλα ισαξια επιλογη, και το να να νοικιασουμε θα ειναι πεταμενα λεφτα! Δεν εχει κ αδικο, το να φιαμορφωσεις ενα σπιτι που δεν ειναι δικο σου, ειναι οντως πεταμενα λεφτα! Απο οικονομικης αποψης δεν θα ελεγα οτι ειμαστε τελειαα!! ποιος το λεει αλλωστε στις μερες μας? εχουμε τα προβληματακια μας οπως ολες οικογενειες σ αυτον το τομεα! Δεν ειμαι απ αυτες που θε πω'' γιατι η αλλη νυδη πηραν αλλο σπιτι΄΄ κτλ κτλ ,γιατι δεν με νοιαζει, με γεια τους με χαρα τους, και τους συμπαθω και πολυ μαλιστα! εμενα με νοιαζει αν τελικα αποφασισω να μεινω πανω απο τα πεθερικα μου, να ειμαστε καλα, να μην καταπατουν τα ορια, που κανονικα ο γιος τους πρεπει να βαλει , και οχι εγω, γιατι στην τελικη μπορει να βγει καποια και η κακια της υποθεσης..ετσι?? και το βασικοτερο, να ειμαι καλα με τον αντρουλη μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια προσπαθω να το προσπερναω...αλλα δυστυχως....με προσπερναει.....

 

Και ουτε και στον αντρουλη τα λεω ολα....δεν μ αρεσει καθολου το σκηνικο να του γκρινιαζω για την μαμα του....απλα χαιρομαι πολυ όταν κανει βλακειες μπροστα του.

 

Μπορει η πορτα να κλεινει .....αλλα αρχιζουν τα τηλεφωνα....

Βλεπουν ποιος μπαινει ποιος βγαινει...τι ωρα γυρναμε...ακομα και τι φαγητο μυριζει....σας λεω τρελο big brother...

 

Ο αντρας δυστυχως δουλευει παρα πολλες ώρες....και δυστυχως δεν ειναι εκει να με προστατεψει.....

 

Αφηστε που την μικρη η πεθερα δεν την εχει κρατησει ποτε.....και για τιποτα.....την παω στην μαμα μου που μενει Β.Προαστεια (εμεις Νοτια). Αλλα κανει μετα παραπονα ότι δεν την βλεπει και τετοια.....

 

Αφηστε που πλεον και να ηθελε δεν θελω εγω......η τυπισσα ειναι επικινδυνη....εχει καταστρεψει 3 παιδια.....(2 αδερφες του αντρα .....200 κιλα η καθεμια...40 χρονων ....αγ....αμητες....χωρις κανενα φιλο...φιλη....ενδιαφεροντα....και ο αδερφος 32 χρονων ανωριμος....μονος και αυτος και κοιμαται τα βραδια στο σμαρτ στην πιλοτη....για να μην ανεβει σπιτι και τον αρχισει στην γκρινια.

 

Βασικα δεν θελω ουτε να τους βλεπω...αντι να χαιρονται με το ποσο αγαπημενοι ειμαστε ....ολο δημιουργουν καταστασεις...φταει και ο καλος μου λιγο βεβαια...αλλα τι να κανουμε.

 

Η αληθεια ειναι πως ειμαστε μια ακραια κατασταση.....

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια προσπαθω να το προσπερναω...αλλα δυστυχως....με προσπερναει.....

 

Και ουτε και στον αντρουλη τα λεω ολα....δεν μ αρεσει καθολου το σκηνικο να του γκρινιαζω για την μαμα του....απλα χαιρομαι πολυ όταν κανει βλακειες μπροστα του.

 

Μπορει η πορτα να κλεινει .....αλλα αρχιζουν τα τηλεφωνα....

Βλεπουν ποιος μπαινει ποιος βγαινει...τι ωρα γυρναμε...ακομα και τι φαγητο μυριζει....σας λεω τρελο big brother...

 

Ο αντρας δυστυχως δουλευει παρα πολλες ώρες....και δυστυχως δεν ειναι εκει να με προστατεψει.....

 

Αφηστε που την μικρη η πεθερα δεν την εχει κρατησει ποτε.....και για τιποτα.....την παω στην μαμα μου που μενει Β.Προαστεια (εμεις Νοτια). Αλλα κανει μετα παραπονα ότι δεν την βλεπει και τετοια.....

 

Αφηστε που πλεον και να ηθελε δεν θελω εγω......η τυπισσα ειναι επικινδυνη....εχει καταστρεψει 3 παιδια.....(2 αδερφες του αντρα .....200 κιλα η καθεμια...40 χρονων ....αγ....αμητες....χωρις κανενα φιλο...φιλη....ενδιαφεροντα....και ο αδερφος 32 χρονων ανωριμος....μονος και αυτος και κοιμαται τα βραδια στο σμαρτ στην πιλοτη....για να μην ανεβει σπιτι και τον αρχισει στην γκρινια.

 

Βασικα δεν θελω ουτε να τους βλεπω...αντι να χαιρονται με το ποσο αγαπημενοι ειμαστε ....ολο δημιουργουν καταστασεις...φταει και ο καλος μου λιγο βεβαια...αλλα τι να κανουμε.

 

Η αληθεια ειναι πως ειμαστε μια ακραια κατασταση.....

 

Ο Χριστός και η Παναγία κορίτσι μου...Εδώ μιλάμε για μία κατάσταση που έχει ξεφύγει τελείως!Υπάρχει περίπτωση να νοικιάσετε αυτό το σπίτι και να φύγετε να πάτε στο ενοίκιο;Θα μπορούσατε π.χ. να το νοικιάσετε στον αδερφό του, να μην κοιμάται και στην πιλοτή ο άνθρωπος;Και να νοικιάσετε κοντά στη δική σου οικογένεια;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια προσπαθω να το προσπερναω...αλλα δυστυχως....με προσπερναει.....

 

Και ουτε και στον αντρουλη τα λεω ολα....δεν μ αρεσει καθολου το σκηνικο να του γκρινιαζω για την μαμα του....απλα χαιρομαι πολυ όταν κανει βλακειες μπροστα του.

 

Μπορει η πορτα να κλεινει .....αλλα αρχιζουν τα τηλεφωνα....

Βλεπουν ποιος μπαινει ποιος βγαινει...τι ωρα γυρναμε...ακομα και τι φαγητο μυριζει....σας λεω τρελο big brother...

 

Ο αντρας δυστυχως δουλευει παρα πολλες ώρες....και δυστυχως δεν ειναι εκει να με προστατεψει.....

 

Αφηστε που την μικρη η πεθερα δεν την εχει κρατησει ποτε.....και για τιποτα.....την παω στην μαμα μου που μενει Β.Προαστεια (εμεις Νοτια). Αλλα κανει μετα παραπονα ότι δεν την βλεπει και τετοια.....

 

Αφηστε που πλεον και να ηθελε δεν θελω εγω......η τυπισσα ειναι επικινδυνη....εχει καταστρεψει 3 παιδια.....(2 αδερφες του αντρα .....200 κιλα η καθεμια...40 χρονων ....αγ....αμητες....χωρις κανενα φιλο...φιλη....ενδιαφεροντα....και ο αδερφος 32 χρονων ανωριμος....μονος και αυτος και κοιμαται τα βραδια στο σμαρτ στην πιλοτη....για να μην ανεβει σπιτι και τον αρχισει στην γκρινια.

 

Βασικα δεν θελω ουτε να τους βλεπω...αντι να χαιρονται με το ποσο αγαπημενοι ειμαστε ....ολο δημιουργουν καταστασεις...φταει και ο καλος μου λιγο βεβαια...αλλα τι να κανουμε.

 

Η αληθεια ειναι πως ειμαστε μια ακραια κατασταση.....

 

Κουκλα μου καλο κουραγιο ! ειναι οντως τα πραγματα δυσκολα, και κυριως για σενα, γιατι ο αντρας σου σπιτι του ηταν ας πουμε , γονεις του, και ειναι πιο χαλαρος!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια προσπαθω να το προσπερναω...αλλα δυστυχως....με προσπερναει.....

 

Και ουτε και στον αντρουλη τα λεω ολα....δεν μ αρεσει καθολου το σκηνικο να του γκρινιαζω για την μαμα του....απλα χαιρομαι πολυ όταν κανει βλακειες μπροστα του.

 

Μπορει η πορτα να κλεινει .....αλλα αρχιζουν τα τηλεφωνα....

Βλεπουν ποιος μπαινει ποιος βγαινει...τι ωρα γυρναμε...ακομα και τι φαγητο μυριζει....σας λεω τρελο big brother...

 

Ο αντρας δυστυχως δουλευει παρα πολλες ώρες....και δυστυχως δεν ειναι εκει να με προστατεψει.....

 

Αφηστε που την μικρη η πεθερα δεν την εχει κρατησει ποτε.....και για τιποτα.....την παω στην μαμα μου που μενει Β.Προαστεια (εμεις Νοτια). Αλλα κανει μετα παραπονα ότι δεν την βλεπει και τετοια.....

 

Αφηστε που πλεον και να ηθελε δεν θελω εγω......η τυπισσα ειναι επικινδυνη....εχει καταστρεψει 3 παιδια.....(2 αδερφες του αντρα .....200 κιλα η καθεμια...40 χρονων ....αγ....αμητες....χωρις κανενα φιλο...φιλη....ενδιαφεροντα....και ο αδερφος 32 χρονων ανωριμος....μονος και αυτος και κοιμαται τα βραδια στο σμαρτ στην πιλοτη....για να μην ανεβει σπιτι και τον αρχισει στην γκρινια.

 

Βασικα δεν θελω ουτε να τους βλεπω...αντι να χαιρονται με το ποσο αγαπημενοι ειμαστε ....ολο δημιουργουν καταστασεις...φταει και ο καλος μου λιγο βεβαια...αλλα τι να κανουμε.

 

Η αληθεια ειναι πως ειμαστε μια ακραια κατασταση.....

 

νομιζα οτι αυτα τα βλεπουμε μονο στα σιριαλ...

καλο κουραγιο....

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα μη το κανεις οσο καλοι και να σου φαινονται τωρα.Δεν εχει σχεση με το ποσο καλοι ανθρωποι ειναι.Ξερω ειναι δυσκολη η κατασταση λογω κρισης αλλα πιο σημαντικη ειναι η ηρεμια των 2 σας.Θα νιωσεις πιεση και μονο που θα τους εχεις κοντα σου.Οσο και διακριτικοι και να ναι θα ερχονται χωρις να σε ρωτανε.Θα σε ρωτανε για τα παντα και γενικα θελουν δεν θελουν θα ανακατευονται,εξαλλου μια πορτα θα ειστε.Σκεψου το καλα.Και θα σε ελεγχουν ποτε μπαινεις ποτε βγαινεις ποτε μαλωνεις.Ειναι αναποφευκτο.Ποσο αντεχεις τον ελεγχο?

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι αλλο με προβληματιζει? Που ενω στην αρχη δεν σηκωνε κουβεντα να μεινουμε κοντα σε κανενος γονεις, και φυσικα την ιδια αποψη ειχα και γω(γιαυτο αλλωστε ειμαστε και μαζι) ξαφνικα, δεν ξερω πως, εκανα στροφη 180 μοιρων στα πλανα του..Και φυσικα εγω δεχτηκα! Προς το παρον δεν μας εχουν ενοχλησει στον επανω οροφο, ουτε με εχουνε κανει να νιωσω ασχημα στα 2 χρονια τωρα που τους ξερω! ..

Εσενα κουκλα μου δεν σου ειχανε δωσει δειγματα για την συμπεριφορα τους απο πριν ? να ανακατατευονται , να ελεγχουν και τετοια? Ολες λεμε '' μα οχι, τα δικα μου πεθερικα ειναι ενταξει,'' αλλα πραγματικα δεν μπορεις να ξερεις πως μπορει να γινουν τα πραγματα!! Εγω που εχω και τον τελευταιο και μικροτερο γιο απο τους τρεις, καταλαβαινετε..χαχα μου τον εχει καλομαθημενο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι αλλο με προβληματιζει? Που ενω στην αρχη δεν σηκωνε κουβεντα να μεινουμε κοντα σε κανενος γονεις, και φυσικα την ιδια αποψη ειχα και γω(γιαυτο αλλωστε ειμαστε και μαζι) ξαφνικα, δεν ξερω πως, εκανα στροφη 180 μοιρων στα πλανα του..Και φυσικα εγω δεχτηκα! Προς το παρον δεν μας εχουν ενοχλησει στον επανω οροφο, ουτε με εχουνε κανει να νιωσω ασχημα στα 2 χρονια τωρα που τους ξερω! ..

Εσενα κουκλα μου δεν σου ειχανε δωσει δειγματα για την συμπεριφορα τους απο πριν ? να ανακατατευονται , να ελεγχουν και τετοια? Ολες λεμε '' μα οχι, τα δικα μου πεθερικα ειναι ενταξει,'' αλλα πραγματικα δεν μπορεις να ξερεις πως μπορει να γινουν τα πραγματα!! Εγω που εχω και τον τελευταιο και μικροτερο γιο απο τους τρεις, καταλαβαινετε..χαχα μου τον εχει καλομαθημενο!!!

 

Μενετε ηδη εκει δηλαδη? εγω καταλαβα οτι το σκεφτεστε ακομα.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως είναι τα πράγματα με την οικονομία, το να έχεις ένα έξοδο λιγότερο όπως αυτό του ενοικίου ή του δανείου, είναι ό,τι καλύτερο. από την άλλη όμως, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να έχεις ελευθερία κινήσεων. και δεν αναφέρομαι στην περίπτωση που θα θέλεις να βγεις χωρίς τον άντρα σου! θα έρχονται συνέχεια, θα σας φέρνουν φαγητά, θα... θα ... θα...

έγώ την προηγούμενη εβδομάδα αναγκάστικα να φέρω την πεθερά μου να κρατήσει το μικρό μου για μια μέρα επειδή δούλευα και ο άντρας μου ήταν σε επαγγελματικό ταξίδι και τι έκανε λές;;;;; κάλεσε στο σπίτι μου τον άλλο της γιο να καθήσουν για να δει το μικρό!!! εκείνος με τη δικιά του δεν μας έχουν πάρει ποτέ τηλέφωνο για να έρθουν να τον δουν!!! αφηνίασα όταν τους είδα όλους μαζεμένους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...