Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

tattoo και piercing μετα τα 30


Georgia!

Recommended Posts

Γεια σας! ειμαι 31 ετων και τις επομενες μερες θα κανω τρυπα στον αφαλο και θα χτυπησω το πρώτο μου tattoo..παντα μου αρεσαν τα tattoo ( τα λατρευω δλδ ;)) αλλα μεχρι τωρα δεν ειχε τυχει να κανω, τωρα ομως το πηρα αποφαση και μαλλον αργοτερα θα χτυπησω και δευτερο..Πιστευω πως αν σου αρεσει κατι και το θελεις πολυ δεν παιζει ρολο η ηλικια..Θα ηθελα την γνωμη σας και το αν θα σας αρεσε το tattoo και το piercing σε μια γυναικα της ηλικιας μου και τις εμπειριες σας :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eιμαι 37 και με την πρωτη ευκαιρια θα κανω ενα tatoo. Δεν με απασχολει τι θα πουν οι αλλοι. Καποτε δεν μπορουσα να κανω ουτε τρυπα στο αυτι μου γιατι δεν με αφηνε ο μπαμπας μου. Αργησα αλλα πλεον κανω οτι θελω.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα και εσυ δεν εισαι τοσο μεγαλη για να το κανεις θεμα :) Κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον..

Το σκουλαρικι στον αφαλο δεν θα μου πολυαρεσε σε 40ρα. Τα τατουαζ μου αρεσουν και εμενα αλλα με μετρο, και καλυτερα σε καποιο σημειο που να μπορεις να το κρυβεις αν θες γιατι και αυτα απο μια ηλικια και μετα δεν ειναι πολυ κολακευτικο να φαινονται. Εγω εχω στην ωμοπλατη και σκεφτομαι να κανω και στο πλευρο αλλα δεν ειμαι σιγουρη ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι 37 και με την πρωτη ευκαιρια θα κανω ενα tatoo. Δεν με απασχολει τι θα πουν οι αλλοι. Καποτε δεν μπορουσα να κανω ουτε τρυπα στο αυτι μου γιατι δεν με αφηνε ο μπαμπας μου. Αργησα αλλα πλεον κανω οτι θελω.

Και καλα θα κανεις αφου το θελεις;) που σκεφτεσαι να το κανεις? (σε ποιο σημειο εννοω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έκανα το πρώτο μου τατουάζ στα 40 και τώρα θα κάνω το δεύτερο. Νομίζω πως όσο μεγαλύτερος κάνεις τατουάζ, τόσο πιο συνειδητοποιημένο είναι. Δλδ έχεις κατασταλάξει και αποκλείεται να το μετανιώσεις (εκτός κι αν το κάνεις κάποιο βράδυ μεθυσμένη). :mrgreen: Για piercing δεν ξέρω, δε με εκφράζουν, δε νομίζω να έκανα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με newbie για ηλικία. Έχω έναν πηγασο στο μπρατσο νε υπεροχ χρώματα που βγάζει το χαρακτήρα που γουστάρω πολυ με το μονογραμμα του γιου μου, ένα τετράφυλλο στον καρπό μου και ένα μικρό αστερακι στο λαιμό. Ετοιμαζομαι να κάνω και το μάτι ενός αλογου στη μέσα μεριά του χεριού.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με newbie για ηλικία. Έχω έναν πηγασο στο μπρατσο νε υπεροχ χρώματα που βγάζει το χαρακτήρα που γουστάρω πολυ με το μονογραμμα του γιου μου, ένα τετράφυλλο στον καρπό μου και ένα μικρό αστερακι στο λαιμό. Ετοιμαζομαι να κάνω και το μάτι ενός αλογου στη μέσα μεριά του χεριού.

 

Στον καρπό πόνεσε; Γιατί έχω βάλει στο πρόγραμμα και τρίτο τατού μετά τη γέννα και θέλω να το κάνω στον καρπό.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα στο εσωτερικο του καρπου με πονεσε παρα πολυ!εχω 3 τατουαζ ενα στο σβερκο μου και ενα στο πλαι της μεσης μου.αυτο στο καρπο εμενα με πονεσε παρα πολυ σε σημειο που κοντεψα να πεσω κατω,ζαλιστηκα αλλα μαλλον ηταν απο το φοβο μου περισσοτερο.αντεχοταν ο πονος αλλα τα αλλα δε τα καταλαβα καν...

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ απόλυτα με newbie για ηλικία. Έχω έναν πηγασο στο μπρατσο νε υπεροχ χρώματα που βγάζει το χαρακτήρα που γουστάρω πολυ με το μονογραμμα του γιου μου, ένα τετράφυλλο στον καρπό μου και ένα μικρό αστερακι στο λαιμό. Ετοιμαζομαι να κάνω και το μάτι ενός αλογου στη μέσα μεριά του χεριού.

 

ουαου!!

Link to comment
Share on other sites

Nα συμπληρώσω κάτι που έχει να κάνει με την ηλικία. Θεωρώ πως όσο μεγαλώνουμε, καλό είναι τα τατουάζ να γίνονται σε σημεία που το δέρμα δεν "κρεμάει" με τα χρόνια, για ευνόητους λόγους. Δεν υπάρχει τίποτα πιο αντιαισθητικό απο μια 50άρα (και βάλε) με χαλάρωση στο δέρμα και τατουάζ σε κείνο το σημείο. Οπότε προσοχή πού τα χτυπάτε!

Link to comment
Share on other sites

Στον καρπό πόνεσε; Γιατί έχω βάλει στο πρόγραμμα και τρίτο τατού μετά τη γέννα και θέλω να το κάνω στον καρπό.

 

Στην μεσα πλευρα του χεριου κοντα στον καρπο ποναει περισσοτερο απο την εξω.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με newbie για ηλικία. Έχω έναν πηγασο στο μπρατσο νε υπεροχ χρώματα που βγάζει το χαρακτήρα που γουστάρω πολυ με το μονογραμμα του γιου μου, ένα τετράφυλλο στον καρπό μου και ένα μικρό αστερακι στο λαιμό. Ετοιμαζομαι να κάνω και το μάτι ενός αλογου στη μέσα μεριά του χεριού.
Να σε ρωτησω βρε Νταλια,δεν ποναει στον λαιμο;;μου αρεσει παρα πολυ στο λαιμο αλλα εχω την εντυπωση πως θα λιποθυμισω απο τον πονο...για πες ποναει;:?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ απόλυτα με newbie για ηλικία. Έχω έναν πηγασο στο μπρατσο νε υπεροχ χρώματα που βγάζει το χαρακτήρα που γουστάρω πολυ με το μονογραμμα του γιου μου, ένα τετράφυλλο στον καρπό μου και ένα μικρό αστερακι στο λαιμό. Ετοιμαζομαι να κάνω και το μάτι ενός αλογου στη μέσα μεριά του χεριού.

 

Μπράβο κοριτσάκι μου!

Προτείνω να κάνεις και το άβαταρ σου :D:p:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοριτσάκι μου!

Προτείνω να κάνεις και το άβαταρ σου :D:p:lol:!

 

Το avator μου το ήθελα πολυ και νε τα χρώματα όπως το βλέπεις αλλα για να έχει το σωστό αποτέλεσμα έπρεπε να γινόταν αρκετά μεγάλο που δεν ήθελα, έτσι ώστε να φαιπνονται όλες του οι λεπτομέριες.Φιλιά;)

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! ειμαι 31 ετων και τις επομενες μερες θα κανω τρυπα στον αφαλο και θα χτυπησω το πρώτο μου tattoo..παντα μου αρεσαν τα tattoo ( τα λατρευω δλδ ;)) αλλα μεχρι τωρα δεν ειχε τυχει να κανω, τωρα ομως το πηρα αποφαση και μαλλον αργοτερα θα χτυπησω και δευτερο..Πιστευω πως αν σου αρεσει κατι και το θελεις πολυ δεν παιζει ρολο η ηλικια..Θα ηθελα την γνωμη σας και το αν θα σας αρεσε το tattoo και το piercing σε μια γυναικα της ηλικιας μου και τις εμπειριες σας :)

Αν έχεις ωραία κοιλια, γυμνασμένη να την κάνεις με ΧΙΛΙΑ!!!!!!!!!μ αρέσει πολύ και αν δεν φοβομουνα το τρύπημα θα ειχα βάλει κι εγώ!

Αν όμως η κοιλίτσα ειναι πως να το πω...ζελεδάκι μην το κάνεις γιατι το αποτέλεσμα και τα σχόλια θα ειναι τα ακριβώς αντίθετα!

 

Για το τατού επίσης συμφωνώ αν ειναι κατι που σε εκφράζει;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να χτυπήσω πάνω στην καισαρική τα αρχικά των παιδιων μου κ τις ημερομηνίες γέννησης έχετε να μου προτίνετε κανα σχέδιο?

Κατα κάποιο τρόπο θέλω να καλύψω την τομή;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να χτυπήσω πάνω στην καισαρική τα αρχικά των παιδιων μου κ τις ημερομηνίες γέννησης έχετε να μου προτίνετε κανα σχέδιο?

Κατα κάποιο τρόπο θέλω να καλύψω την τομή;)

 

αν εισαι σιγουρη για το σημειο ,να σε ενημερωσω οτι σε περιπτωση εγκυμ . θα χρειαστει να κανεις παλι τομη καισαρικη οποτε θα σου το χαλασουν και δεν διορθονεται ,και αλλωστε η τομη που εχεις δεν χρειαζεται να την καλυψεις ,ειναι το ταττου των παιδιων σου! καλυτερα βρες ενα σημειο που σου αρεσει πολυ και γραψε τα αρχικα τους ,εγω εχω κατι παρομοιο στο χερι μου ,επισης οι ραγαδες δεν καλυπτονται απο τα τατουαζ , ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να χτυπήσω πάνω στην καισαρική τα αρχικά των παιδιων μου κ τις ημερομηνίες γέννησης έχετε να μου προτίνετε κανα σχέδιο?

Κατα κάποιο τρόπο θέλω να καλύψω την τομή;)

 

Νομίζω πως είναι μεγάλο λάθος να σου προτείνουν άλλοι σχέδιο για τατού. Το τατουάζ είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και καλό θα ήταν να διαλέξεις ένα σχέδιο που σε αντιπροσωπεύει. Ψάξε στο νετ για σχέδια ή δες στα βιβλία που έχουν εκεί που θα πας να το κάνεις. Για την περιοχή που λες πάντως, θα ταίριαζε ένα σχέδιο tribal, κάτι σε περικοκλάδα, τριανταφυλλιά κλπ. Ίσα που να βγαίνει πάνω απ' το μπικίνι. Kάτι σαν αυτό, για να πάρεις μια ιδέα.

 

images?q=tbn:ANd9GcSVxRwArPXUu0RaIxg_NCu3IMzV9TvzP5Jw1ItoI11tHYT-cg1y0w

 

 

 

TEN2.jpg

 

Ή ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.tattoolist.info/cherry-blossom-tattoo-why-women-love.html

για να καταλάβεις τι εννοώ. Γενικά τα λουλούδια είναι μια πολύ ωραία ιδέα.

 

http://www.google.gr/search?um=1&hl=el&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ael%3Aofficial&channel=s&biw=1280&bih=832&tbm=isch&sa=1&q=female+flower+tattoos&oq=female+flower+tattoos&aq=f&aqi=g-L1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=379137l384378l0l385437l19l18l3l0l0l3l452l3300l0.7.7.0.1l15l0

 

 

 

Πάντως αν η κοιλιά σου δεν είναι "τσιμέντο" νομίζω ότι θα έχεις ακριβώς το αντίθετο αποτέλεσμα απ' αυτό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι σιγουρη για το σημειο ,να σε ενημερωσω οτι σε περιπτωση εγκυμ . θα χρειαστει να κανεις παλι τομη καισαρικη οποτε θα σου το χαλασουν και δεν διορθονεται ,και αλλωστε η τομη που εχεις δεν χρειαζεται να την καλυψεις ,ειναι το ταττου των παιδιων σου! καλυτερα βρες ενα σημειο που σου αρεσει πολυ και γραψε τα αρχικα τους ,εγω εχω κατι παρομοιο στο χερι μου ,επισης οι ραγαδες δεν καλυπτονται απο τα τατουαζ , ελπιζω να βοηθησα

Βασικά δεν έχω σκοπό να κάνω άλλο παιδί;);) η κοιλια μου ηταν τέλεια όσον αφορά κοιλιακούς κ ακόμα είναι αλλά αυτη η τομη μου χει δημιουργησει ψυχολογικο :cry::cry: μου χαλαει ολη τη κοιλια και το καλοκαιρι με τα μαγιο επειδη ειναι χαμηλα εχω προβλημα:cry::cry::cry::cry:

Απο ραγάδες ευτυχως δεν εχω καμια:P:p

Νομίζω πως είναι μεγάλο λάθος να σου προτείνουν άλλοι σχέδιο για τατού. Το τατουάζ είναι καθαρά προσωπική υπόθεση και καλό θα ήταν να διαλέξεις ένα σχέδιο που σε αντιπροσωπεύει. Ψάξε στο νετ για σχέδια ή δες στα βιβλία που έχουν εκεί που θα πας να το κάνεις. Για την περιοχή που λες πάντως, θα ταίριαζε ένα σχέδιο tribal, κάτι σε περικοκλάδα, τριανταφυλλιά κλπ. Ίσα που να βγαίνει πάνω απ' το μπικίνι. Kάτι σαν αυτό, για να πάρεις μια ιδέα.

 

images?q=tbn:ANd9GcSVxRwArPXUu0RaIxg_NCu3IMzV9TvzP5Jw1ItoI11tHYT-cg1y0w

 

 

 

TEN2.jpg

 

Ή ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.tattoolist.info/cherry-blossom-tattoo-why-women-love.html

για να καταλάβεις τι εννοώ. Γενικά τα λουλούδια είναι μια πολύ ωραία ιδέα.

 

http://www.google.gr/search?um=1&hl=el&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ael%3Aofficial&channel=s&biw=1280&bih=832&tbm=isch&sa=1&q=female+flower+tattoos&oq=female+flower+tattoos&aq=f&aqi=g-L1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=379137l384378l0l385437l19l18l3l0l0l3l452l3300l0.7.7.0.1l15l0

 

 

 

Πάντως αν η κοιλιά σου δεν είναι "τσιμέντο" νομίζω ότι θα έχεις ακριβώς το αντίθετο αποτέλεσμα απ' αυτό που θέλεις.

Ευχαριστώ για τα λινκ

Απο οσο εχω ψαξει στο γκουγκλ δεν εχω βρει κατι που να πω ουαου αυτο είναι!!!!!!!

Σε καποιο σιριαλ η κοπελα ειχε κάνει μια αλυσιδα πανω στη τομή και μου άρεσε, αλλά θέλω να το ψάξω ακόμα!!!!

Προς το παρόν η κοιλια μου ειναι μια χαρά και αδυνατη κ με κοιλιακους!

Μπορει σε λιγα χρόνια να μην ειναι αλλά τι να κάνουμε:rolleyes: εξάλλου εκει δε θα φαινεται παρα μονο με πολυ χαμηλοκαβαλα

Link to comment
Share on other sites

κ εγω εχω ταττο κοριτσια κ ειχα piercing στη ρογα πολλα χρονια,το εβγαλα λογο εγκυμοσυνης και πιστευω ενα ταττοο ακομη το εχω στο ποδαρακι οταν γεννησω,εγω θελω να γραψω καμοια εκφραση,αλλα το σκεφτομαι ακομη.το ταττο μπορει να ειναι σαν κοσμημα αν ξερεις τι θα κανεις,βεβαια μερικη το παρακανουν και γινονται σαν μουτζουρες go on girls!!!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...